delivery
raty
gwarancja
porownywarka
doświadczenie
513045068
Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zgodność urządzeń STIHL z paliwem E10

2023-10-28
Zgodność urządzeń STIHL z paliwem E10

Witajcie, miłośnicy ogrodnictwa i narzędzi STIHL! Dziś omówimy jedno z ważnych zagadnień, które dotyczy użytkowników produktów tej renomowanej marki – zgodność sprzętu STIHL z paliwem E10. W ciągu ostatnich kilku lat, paliwo E10 stało się popularnym wyborem na stacjach benzynowych, ale czy możemy je używać w naszych narzędziach STIHL? Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa, aby utrzymać nasz sprzęt w doskonałej kondycji.

Czym jest paliwo E10?

Dla zachowania równowagi między ochroną złóż ropy naftowej a troską o klimat, Unia Europejska wprowadziła na rynek paliwo E10. Termin "E10" to skrót od "E" oznaczający alkohol etanol, który jest mieszany z benzyną, oraz cyfry "10", określającej dopuszczalny udział etanolu - do 10%. Tradycyjna benzyna, z maksymalnym udziałem etanolu wynoszącym 5%, pozostaje nadal dostępna. W celu rozróżnienia, pistolety wlewowe i dystrybutory paliwa E10 są oznaczone jako "NormalE10", "SuperE10" lub "SuperPlusE10"

Zgodność produktów STIHL z paliwem E10

Czy paliwo E10 może być używane w pilarkach i innych urządzeniach spalinowych STIHL oraz w narzędziach ogrodowych wyposażonych w silniki Briggs & Stratton, Kawasaki i Kohler? Tak, ale może być konieczne dostosowanie ustawień gaźnika, aby uwzględnić zmieniony skład paliwa. W związku z tym zalecamy wizytę u jednego z Autoryzowanych Dealerów STIHL w celu dokładnej regulacji i dbałości o prawidłowe działanie Twojego sprzętu.

Przechowywanie Paliwa E10 według zaleceń STIHL: Unikaj Rozwarstwienia

STIHL zaleca, aby mieszankę z paliwem E10 przechowywać nie dłużej niż 30 dni, aby zminimalizować ryzyko rozwarstwienia paliwa. Rozwarstwienie to proces, w którym wilgoć zawarta w powietrzu reaguje z etanolem i osiada na dnie kanistra. Ten efekt może prowadzić do problemów z pracą silnika. Nawet po intensywnym wstrząśnięciu, rozwarstwione paliwo może być niewłaściwe do użytku. Do terminowego przechowywania polecamy kanistry, które gwarantują szczelność i bezpieczeństwo przechowywania.

Stosowanie nieodpowiedniego paliwa może wpłynąć na działanie sprzętu. Warto więc być ostrożnym i zadbać o nasz sprzęt, aby służył nam przez wiele lat. Nieodpowiednie materiały eksploatacyjne lub niezgodna z przepisami mieszanka paliwowa mogą doprowadzić do szkód w napędzie. Pamiętajmy o tym, że dbając o nasze narzędzia, dbamy również o nasze ogrody i środowisko naturalne. Dzięki właściwemu doborowi paliwa, możemy cieszyć się pięknymi ogrodami i trwałym sprzętem STIHL.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2023
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
Szybko i sprawnie zrealizowane zamówienie
2023-09-24
Bardzo znakomita obsługa, pomocni, doradzą we wszystkim :) Szybkość nadania również na mega plus. Polecam ! :) Na pewno wrócę :)
pixel