delivery
raty
gwarancja
porownywarka
doświadczenie
513045068
Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak odpowiednio czyścić i przygotować Robota Koszącego iMOW Stihl na sezon zimowy

2023-12-02
Jak odpowiednio czyścić i przygotować Robota Koszącego iMOW Stihl na sezon zimowy

Stihl iMOW RMI 422,

Stihl iMOW RMI 422 P,

Stihl iMOW RMI 422 PC,

roboty koszące iMOW to niezastąpione narzędzia dla miłośników pięknego trawnika. Aby jednak utrzymać ich doskonałą wydajność niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, zwłaszcza przed zbliżającym się sezonem zimowym. W poniższym artykule omówimy kroki, które pozwolą utrzymać Twój robot koszący STIHL iMOW w doskonałej formie przez cały rok.

Skuteczne czyszczenie

Czyszczenie narzędzi ogrodowych STIHL powinno być priorytetem po każdym użyciu. Pod koniec sezonu gruntowne oczyszczenie elementów, śrub oraz noża tnącego z resztek trawy i zanieczyszczeń jest niezbędne. Pamiętaj jednak, aby unikać używania silnego strumienia wody, który może uszkodzić delikatne części oraz nie używać agresywnych środków czyszczących. W przypadku większości rodzajów zabrudzeń wystarczy je wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki i szczotki. Preferujemy wówczas użycie specjalnego zestawu do czyszczenia.

Bezpieczne przechowywanie

Po zakończeniu sezonu konieczne jest całkowite naładowanie akumulatora oraz wyłączenie trybu automatycznego i ustawienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa robota koszącego. Przechowuj robota koszącego w suchym miejscu, wolnym od wilgoci, na przykład w garażu. Zastosowanie plandeki dodatkowo zabezpieczy urządzenie przed brudem. Upewnij się również, że wszystkie elementy zasilające zostały wyjęte przed przechowywaniem.  

Zabezpieczenie stacji ładującego:

Na czas zimy stację dokującą można pozostawić w miejscu, gdzie została zainstalowana. Na czas przerwy w pracy należy jednak odłączyć zasilacz od źródła zasilania i schować kabel w skrzynce kablowej. Stacje dokującą dobrze jest przykryć na przykład pojemnikiem i zabezpieczyć go śledziami.

 

Konserwacja przez Autoryzowanego Dealera STIHL

Regularna konserwacja przeprowadzana przez Autoryzowanego Dealera STIHL to klucz do utrzymania najwyższej wydajności, bezpieczeństwa pracy i długowieczności urządzenia. Zadbaj o to, aby przeprowadzić kompleksową konserwację przed rozpoczęciem sezonu zimowego.

Oględziny przed pracą

Przed rozpoczęciem pracy sezonowej zaleca się krótkie oględziny. To prosta praktyka, która pozwala wykryć potencjalne problemy, takie jak nieszczelności, uszkodzenia noży czy poluzowane śruby. Dodatkowo, sprawdź cały trawnik pod kątem obcych przedmiotów, które mogą zakłócać pracę robota.  

Dzięki tym krokom Twój robot koszący STIHL iMOW będzie gotowy na zimowy odpoczynek i zachowa doskonałą formę na kolejny sezon.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
bardzo miła obsługa,
2024-02-29
Kontakt telefoniczny, sprzedawca na plus.
pixel